Dagens kort er vel omtrent like sjeldent som en snøball i 42 varmegrader, jeg har nemlig laget et vintagekort!! En av fordelene med å være i designteamet til Ett trykk er at man får utfordret seg i stilarter man vanligvis ikke lager kort i. For min del er vintage en av dem.
Jeg valgte å lage et staffelikort denne gangen. Jeg har tatt en dypdykk i gamle ark og fant frem Anno 1939, Minnenas Melodi, Korrespondens og Eviga ögonblick, alle fra Förgät Mig Ej-serien til Pion Design. I tillegg har jeg brukt The Courts fra Romantique-serien til Prima og en liten rest fra et mønsterark fra 3ndypapir. Andre eldgamle ting jeg har brukt er brune fløyelshortensiaer fra Petaloo og en ramme fra Tattered Angels. Den er svertet med Distress Ink Vintage Photo, det samme er alle øvrige kanter, som også er rufset. På stopperpanelet har jeg stemplet et bursdagsstempel fra Norsk Stempelblad AS og et splashstempel fra Inkido, i tillegg til at jeg har satt på noen frimerker fra Pion-arkene.
Kortet lagt flatt. Her er det lag på lag med papirbiter av forskjellige størrelser, med “hovedbildet” helt øverst.
Jeg syns staffelikort er veldig fint, men et problem er at man aldri får nok plass til personlig hilsen. Det har jeg løst ved å lage en lomme bak selve staffeliet med en tag inni. På tagen er det skriveplass.